Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Які бувають п’яльця?

П'яльці – це спеціальна рамка, на якій можна зафіксувати заготовку для вишивки, канву для хрестика чи тканину для гладі. Завдяки рівномірному натягу робота буде охайнішою та гарнішою, а тканина не перетягується ниткою. Не доведеться постійно тримати роботу в руках. Єдиний недолік в тому, що для стібка знадобиться два рухи, а не один. Проте численні переваги та зручність компенсують цю проблему. 

П’яльця відрізняються за формою, матеріалом та розміром. Ми в магазині «Вечорниці» дослідили найпоширеніші моделі та ділимося із вами:

  1. Круглі. Круглі п'яльці можуть мати чи не мати кріпильний механізм, проте перший варіант зручніший і надійніший. Це парні обручі, які трохи відрізняються за розміром. На менше кільце натягується тканина, а зверху надівається другий обруч. Сучасні моделі оснащені гвинтовим затискачем для тугого натягнення і фіксації. Без нього конструкція поступово розношується, натяг слабшає, канва провисає під час роботи. Розміри варіюються по діаметру – переважно до 30-35 см. А також по товщині обода – у діапазоні 7-25 мм. Діаметр варто обирати відповідно до розміру вашої вишивки, а товщину обода – виходячи з того, наскільки вам зручно тримати п’яльця в руці. П'яльці роблять з пластмаси, металу і дерева. Дерев’яні – найгарніші, не шкодять тканині при якісній обробці, а також можуть залишитися по завершенню роботи замість рамки. 
  2. Овальні, квадратні чи інші форми. Такі п'яльці відрізняються від круглих лише формою, проте принцип та особливості ті ж самі. Квадратні та прямокутні рамки зазвичай зі закругленими кутами, щоб тканина рівномірно розподіляється. З рештою, вибір вподобань суто індивідуальний. Натяг полотна залежить від якості кріплення на горизонтальних планках. Матеріал фіксують спеціальними кліпсами. Іноді наклеюють тасьму для прикріплення шпильками чи скобами. 
  3. Вишивальні станки. Це більш складний та громіздкий пристрій, проте в нього безліч переваг. Є моделі для зручної установки на диван, стіл чи на підлогу. Можна змінювати висоту, кут нахилу, тощо. Підлогові моделі зазвичай оснащені додатковими тримачами, підставками, підсвіткою, тощо. Станки ідеальні для великих та складних робіт. Переважно в них передбачено кілька способів фіксації тканини, що дозволяє уникнути перекосів. Настільні чи диванні зручно встановлювати поруч із собою.
  4. Гобеленові рами. Це дерев'яний прямокутник, до якого канва кріпиться тільки зверху і знизу. Іноді рама обшита тканиною для зручності кріплення. Або це можуть бути спеціальні пластикові тримачі. По мірі вишивання канва прокручується за допомогою верхніх та нижніх частин рами.
  5. П'яльці-рамки. Це щось середнє між класичними п'яльцями та рамкою для готового виробу. Зазвичай вони оснащені спеціальним кріпленням чи петелькою, щоб повісити готову роботу на стіну.

Матеріали для виготовлення п'яльців 

Найпоширеніші п’яльці виготовлені з дерева. Вони приваблюють натуральністю, легкістю, не деформують полотно при затиску та переміщенні. Зазвичай використовують міцні породи деревини – бук, дуб, тощо. 

На другому місці п’яльці з пластика. Вони привертають увагу низькою вартістю, поширеністю, легкістю. Мінус – недовговічність. Згодом з'являються подряпини та щербини, що чіпляють край канви і нитки, пошкоджують вишивку.

На третьому місці метал. Металеві інструменти найбільш довговічні. Проте вони важкі та можуть деформувати полотно при затиску. Окрім того, неякісні п’яльці згодом іржавіють, розхитуються, бруднять канву.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар