Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Які бувають нитки для вишивки хрестиком?

Щоб вишивка була гарною та охайною, недостатньо володіти технікою. Важливо правильно обрати нитки для вишивання, враховуючи тканину, призначення виробу, тип вишивки.

Не кваптеся бездумно купувати найгарніші чи найдорожчі нитки. Ознайомтеся з інструкцією до вашої схеми чи визначте, який саме результат хочете отримати. А також вивчіть всю інформацію виробника про самі нитки – особливості їх використання, догляду, тощо.

Муліне – головні нитки для вишивки хрестиком

Нитки муліне з’явилися ще у 18 столітті. Гладку пряжу з блискучого шовку майстрині використовували для найскладніших візерунків, щоб передати красу малюнку. І досі це найпопулярніші нитки для вишивки. Їх основна перевага – величезне розмаїття кольорів при надійному фарбуванні. Муліне дозволяють щільно викладати стібки. А окрім того, вони міцні, довговічні та зносостійкі.

Між собою нитки муліне різняться не лише кольорами, а й складом та різновидом:

  • Бавовняні. Найпоширеніші та універсальні для різних технік вишивки – від картин до тонких орнаментів на одязі. Вони блискучі, шовковисті та на втрачають колір у гарячій воді.
  • Льняні. Якісні міцні нитки переважно у пастельній природній гаммі. Завдяки цьому робота завжди виглядає особливою. Довговолокнистий льон гарно утримує фарбу.
  • Металік. У пряжу вплетена металізована нитка для ефекту перламутру чи дорогоцінних металів. 
  • Мерсеризовані. Це щільні кручені нитки із незвичайною фактурою та сильним відблиском. Вишивка хрестиком одразу виглядає дорожчою. 
  • Мультиколор. Це нитки, пофарбовані одразу в кілька кольорів, що надає цікавої індивідуальності орнаментам. Схожі за суттю нитки меланж, що також поєднують кілька відтінків, проте одного кольору. 
  • Нитки, що світяться. Окремі марки муліне мають здатність мерехтіти на сонці чи навіть флуоресцентний ефект, за рахунок якого світяться в темряві.

Акрилові нитки

Акрилова пряжа має пружну ворсисту структуру. Вона міцна, яскрава та не змінює колір із часом. Окрім того, акрил переважно дешевший за натуральні нитки муліне. Проте це синтетичний матеріал, тож його використовують не всі майстрині. Однак, він ідеально пасує для вишивки подушок, домашнього текстилю, тощо. 

Вовна для вишивки 

Вовняні нитки доволі об’ємні, тож їх використовують на великій канві. А от для картин чи дрібної роботи вони не придатні. Із великими відрізами такої нитки працювати не надто зручно, тож зазвичай її дрібнять. 

М'яка бавовна 

Об’ємні та товсті бавовняні нитки зрідка використовуються для вишивки хрестиком на канві із великим візерунком. Вони дають щільні фактурні стібки, тож це цікаве рішення для подушок, панно, килимів та гобеленів. Чи для будь-яких інших виробів, де потрібен об’ємний візерунок. 

Віскозні нитки

Віскоза блискуча, ефектна та дуже довговічна. Такі нитки ідеальні для дрібних хрестиків та візерунків. Є кілька розмірів та величезне розмаїття кольорів, які не вицвітають при численних праннях. Віскоза також пасує до вишивки гладдю, вузликами чи для обробки кантів.

Поліестерові нитки

Поліестер надзвичайно міцний, зносостійкий та довговічний. Окремі серії еластичні, тож легко розтягуються та відновлюються. Такі нитки витримують будь-які пральні засоби та відбілювачі. Проте вони повністю синтетичні та обмежені у кольоровій гаммі. 

Обрати найкращі нитки для вишивання хрестиком ви можете в нашому інтернет магазині "Вечорниці". Якщо потрібно, консультанти порадять, на що саме вам звернути увагу та як обрати кольори під вашу схему!

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар