Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Як вишивати нитками муліне?

З давніх часів вишивка нитками була окремими мистецтвом. Художніх рис воно почало набувати ще в Давньому Китаї. І досі лише зростає кількість технік та цікавих матеріалів. 

Найпоширенішою залишається вишивка нитками муліне. Придбати їх разом зі схемами та інструментами можна в нашому магазині «Вечорниці». Проте спочатку ми хочемо розповісти, для яких технік вони пасують.

Особливості використання ниток муліне

Традиційно муліне – це пасма з шести волокон, які, в свою чергу, теж діляться на два. Бувають натуральні чи синтетичні нитки, нитки з різними декоративними ефектами, переходами кольорів, тощо. У кожного бренда є власна кольорова палітра із номерами, що спрощує пошуки потрібного відтінку. Проте в одній роботі краще використовувати нитки одного бренду. 

Техніка вишивання може бути ручною і машинною. Ручна більш ціниться. Окрім того, це чудове хобі, щоб відволіктися від повсякденних турбот та думок. Вишитий одяг та домашній текстиль – справжня перлина серед типових речей із масмаркету. 

Вишивання хрестиком нитками муліне

Вишивка хрестиком насправді об’єднує кілька типів стібків. Така вишивка теж включає в своє поняття кілька типів стібків. Це повний хрест, напівхрест, чверть хреста, три чверті, подвійний хрест, тощо. Окрім  того, існує таке доволі незвичне для нашого слуху поняття – бекстітч. Шиється він звичайним швом «назад голка» для створення контуру деталей вишивки.

Вишивка хрестиком ідеально підходить для новачків, адже базові навички дуже легко вивчити. Для роботи необхідна канва чи аналогічний матеріал, нитки муліне, олівці та маркети, наперсток, голки, п’яльця. Малюнок може виконуватися як ліченим хрестом, тобто на чистій канві, так і на основі з нанесеним малюнком. Другий спосіб дуже зручний для початківців. Наприклад, у нас є вже укомплектовані заготови для вишивки хрестиком із канвою, схемою, голками і нитками, ідеально підібраними за фактурою та кольором. 

Вишивання гладдю нитками муліне

Друга найпоширеніша техніка дозволяє створювати тонкі роботи, фактурні зображення та плавні переходи кольорів. 

Суть методу полягає в близько розташованих один до одного стібках. У техніці застосовуються різноманітні види швів і строчок. Існує навіть кілька підкатегорій: біла гладь, китайська, художня, атласна, плоска, гладь з настилом, тощо. Гладь буває односторонньою, двосторонньою, прямою і косою. 

Для створення контуру зазвичай використовуються шов лонгстіч. Для додання акцентів чи реалістичності в зображенні можна застосовувати кілька технік одночасно в одній картині. Це чудове рішення для портретів, пейзажів, натюрмортів.

Для роботи потрібна бавовняна чи шовкова тканина, голки, нитки муліне, наперстки, п’яльця чи вишивальний станок.

Поєднання технік

Вишивку муліне можна поєднати з іншими техніками. Наприклад, розшити окремі елементи бісером чи стразами для об’єму і фактурі.  Цікаво виглядає часткова вишивка, коли основний малюнок надруковано, а окремі деталі – вишито. Окрім того, існування металізованих, меланжевих, мультикольорових та інших цікавих серій муліне відкриває безмежні горизонти для творчості.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар