Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Вишивка хрестиком. Чому вона така популярна?

Вишивка – один із найдавніших різновидів мистецтва. Її історія розпочалася ще у стародавні часи, як тільки люди навчилися шити за допомогою кам’яних голок та ниток із підручних матеріалів. Варто було з’явитися першому повноцінному одягу, як одразу стало питання, чим його прикрасити. І, звісно ж, на допомогу прийшла вишивка.

Спочатку для шиття та вишивання використовували тварин, нитки з льону і конопель, шерсть і навіть волосся. Візерунки створювали на шкурах тварин, а вже згодом – на витканих полотнах. 

За часів Київської Русі вишитими орнаментами не лише прикрашали свій одяг, а й створювали потужні і обереги талісмани. Ритуальне значення речей, зроблених своїми руками, важно переоцінити. Наприклад, рушник, вишитий за день, вважався наймогутнішим оберегом, здатним виліковувати навіть від смертельних хвороб. Над ним починали працювати із самого світанку одразу кілька майстринь, які мали завершити роботу до заходу сонця.

Дівчат навчали вишивати хрестиком з раннього дитинства, адже згодом кожна мусила зібрати собі придане – вишиті скатертини і рушники, одяг, інші побутові дрібниці. Звісно ж, прикрашали все це самостійно. А потім з того, наскільки якісними були хрестики та візерунки, визначали, чи гарною господинею буде жінка.

Дещо пізніше вишивка стала доступною лише забезпеченим жінкам через високу вартість матеріалі. Проте тепер вона знову доступна всім бажаючим. Хоча сакральне значення дещо втратило свою силу, вишитими орнаментами досі прикрашають одяг та обрядові предмети. А окрім того – вишивають цілі картини, подушки, домашній декор. 

Вишивка хрестиком для новачків

Серед всіх різновидів вишивки саме хрестик користуються найбільшою популярністю. І на те є декілька причин:

  • Ця технологія досі відома багатьом із раннього дитинства. Дітей вчать вишивати великими негострими голками про крупній канві задля розвитку моторики, терпіння, посидючості та уваги. Саме хрестик найпростіше засвоїти новачкам будь-якого віку.
  • Сам процес вишивання хрестиком доволі медитативний. Це чудовий спосіб розслабитися та відволіктися від роботи чи інших повсякденних турбот. Вишивати можна навіть під улюблений серіал чи аудіокнигу. 
  • Проста вишивка здатна вдихнути друге життя в старі речі. Це можуть бути сорочки чи скатертини, проте з вишитими орнаментами вони заграють новими фарбами. 
  • Речі, прикрашені вишитими візерунками – чудовий індивідуальний подарок для близьких. Можна створити власні орнаменти або вишити цілу картину по схемі.
  • Саме для вишивки хрестиком продається найбільше готових наборів. Не потрібно витрачати час на розмітку, перенесення малюнка, тощо. Все це робить спеціальне програмне забезпечення. Таким чином навіть новачки можуть вишити найскладніші репродукції художніх шедеврів.

Якщо ви вже визначилися, що хочете спробувати власні сили у вишивці хрестиком, звертайтеся до нас! Ми допоможемо обрати всі необхідні матеріали, нитки, тканину, тощо. А заздалегідь ознайомитися з асортиментом можете на сторінках інтернет магазину "Вечорниці"!

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар