Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Види рукоділля для дітей

Ще з раннього дитинства рукоділля розвиває дрібну моторику та навички, корисні у майбутньому житті. Зокрема, його активно використовують у методиці Монтессорі, дуже популярній останні роки. Наприклад, такі вправи:

 • З 2-3 років – шнурування безпечною дерев’яною голкою. Вони створені спеціально для малюків. Діти вчаться не заплутувати нитку, пришивати гудзики, повторювати різні шви, тощо. В той же час можна вчитися працювати із спеціальними дитячими ножицями. А ще корисно буде нанизувати великі фігурні бусини на нитки. Згодом можна збільшувати розмаїття форм, кольорів та розмірів бусин, щоб дитина створювала власні композиції та прикраси.
 • З 3-4 років можна починати освоєння шиття. Спочатку це тренувальні шви на картоні із кольоровими пластиковими голками. Також є спеціальна пластикова канва із розміткою. Згодом можна поступово переходити на тканину із п’яльцями. Тут вже використовуються звичайні голки – просто товсті та затуплені. 
 • З 4 років можна вчитися пришивати справжні гудзики, вивчати більш складні шви та переходити до найпростіших готових виробів.

Рукоділля для старших дітей

Для більш дорослих дітей також є величезна кількість цікавих видів рукоділля:

 • Вишивка бісером та бісероплетіння вимагають старанності, уважності і добре освітленого робочого місця. Це чудове рукоділля для дітей від 7-8 років. З бісеру можна сплести прикраси, чохли для мобільного, декор для кімнати, ялинкові іграшки, тощо. Знадобиться також стеклярус, намистини, волосінь, тонкий дріт. Картину з бісеру зазвичай вишивають на тканині з нанесеним малюнком або на канві зі схемою. Юному майстру належить навчитися правильно підбирати нитки під колір бісеру, освоїти різні види швів і техніки роботи.
 • Алмазна мозаїка – це свого роду розмальовка за номерами. Тільки замість фарб тут різнокольорові стрази, які потрібно викладати на клейову основу. Малюнок виходить дуже гарний та фактурний.
 • Орігамі – чудовий спосіб тренування дрібної моторики. Дитина вчиться акуратності, закріплює навички роботи з ножицями і клеєм, розвиває просторове мислення і отримує елементарні знання з математики. Початківці від 5-6 років освоюють базові форми, а згодом можна перейти до складних модульних орігамі, що нагадують конструктор. 
 • Квіллінг – це аплікація паперовими смужками. Деталі скручуються за допомогою спеціальних інструментів, міняють форму та клеяться на основу, формуючи певну композицію. Заняття квілінгу розвивають фантазію і дуже корисні для дрібної моторики.  
 • З фетру можна створювати масу найрізноманітніших речей – прикраси, іграшки, пальчикові ляльки для театру, сувеніри, подушки, шкатулки, сумки. Для роботи з фетром можуть знадобитися ножиці, нитки, голка, пістолет з гарячим клеєм, стрічки, мереживо і різний декор.
 • Плетіння з резинок – справжній дитячий хіт останніх років. Потрібен набор кольорових резинок, гачок та простий станок. Простіші візерунку плетуть навіть на пальцях чи виделках. 
 • Пластика чи полімерна глина схожа з пластиліном, тому працювати з нею можуть навіть малюки. Але вироби з полімерної глини набагато яскравіші, вони міцніші і можуть зберігатися дуже довго. Готові вироби запікають у звичайній духовці або є самозастигаюча пластика, яка твердіє з часом.
 • Декупаж перевтілює зовнішній вигляд майже будь-якого предмета, будь то меблі, посуд, вироби з дерева, скла, тощо. На поверхню наноситься і закріплюється відповідний малюнок. Наприклад, з паперових серветок чи спеціальних декупажних карток. А далі починається найцікавіше – декор.
Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар