Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Українська вишиванка як світовий модний тренд

За останні десятиліття українськими вишиванками надихається все більше світових дизайнерів. Свого часу ще Іван Франко поєднував традиційну сорочку із повсякденним піджаком. Зараз такими образами вже нікого не здивуєш, а у нас з’являється все більше брендів, які переосмислюють вишиванки на сучасний лад. 

Окрім того, навіть прихильники класичних рішень почуваються значно простіше. Зокрема, більше не треба самостійно розробляти та створювати орнаменти. Якщо ви просто хочете вишити сорочку чи будь-який інший одяг, є зручні заготовки із малюнками та нитками. Саме такі набори ви можете купити в магазині «Вечорниці». А ми поки розповімо про світові тренди із вишиванкою!

Модний глянець

Найкращі світові журнали все частіше згадують про вишиванки. Ще кілька років тому Vogue визнав їх новим сезонним трендом. Писали про вишиванки і The New York Times. 

Вишиванки від Гальяно

Джон Гальяно – славнозвісний арт-директор модного дому Dior. Ще у далекому 2008 році він розробив колекцію для українських наречених. У сукнях переважали темні кольори. Містичні образи підкреслювали сірі візерунки на обличчях моделей.

Вишиванки Gucci

Колекція Gucci із вишиванками вийшла до осіні-зими 2008-2009 років. Її розробила дизайнерка Фріда Джаніні у готичній вамп-стилістиці. Хоча образи були доволі відверті та розкуті, вишиті елементи нагадували мотиви Гуцульщини та Поділля. 

Вишиванки Dolce & Gabanna

Dolce & Gabanna взагалі полюбляють різноманітні тематичні колекції із багатогранним змістом. Для презентації нового проекту вони обрали українську сім’ю та вдягнули її в вишитий одяг. Це мало символізувати важливість та єдність родини.

Вишиванки Valentino

В одній із весняних колекцій Валентино здивував не лише привабливими вишитими сукнями та сорочками, а й розшитими жилетам-жупанами, які були майже у всіх моделей. І всі такі різні! 

Вишиванки Готьє

Одним із перших дизайнерів, який використав українські вишиті мотиви, був Жан Поль Готьє. Це сталося після Помаранчевої революції у 2005 році, коли він відвідав Україну та був вражений єдністю духа та особливим колоритом. Цікавими були не лише сукні, а й презентація колекції, для якої він розділив залу на тематичні зони за назвами міст України. 

Вишиті візерунки Sportmax

 Італійський бренд поєднує сучасні фактури із традиційними візерунками, які дуже нагадують українські вишиванки. А у 2016 році Sportmax взагалі випустив вишиті сукні, схожі на борщівські. Це стало початком нової етнічної еклектики завдяки незвичайним поєднанням матеріалів та фасонів.

Зірки в українських вишиванках

Навіть голлівудські на червоній доріжці все частіше вдягають українські вишиванки, в тому числі – від наших дизайнерів. Сукні та сорочки із задоволенням приміряють всі, від співачки Келлі Осборн до принцеси Данії Марі Кавальє. У різний час в українських вишиванках з’являлися Лана Дель Рей, Різ Уізерспун, Сальма Хайєк, Анна Делло Руссо, Джордан Данн, Діта фон Тіз та інші зірки.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар