Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Об'ємна вишивка гладдю. Чи складно це?

Об'ємна вишивка гладдю виникла на основі двосторонньої і художньої гладі. У цій техніці можна виконати настінне панно, бутоньєрку, прикрасу для шпильки, тощо. Можна прикрашати ковдри і подушки, одяг і предмети інтер'єру. Різні види ниток надають різну форму та структуру. Окремі елементи вишивають одразу на тканині чи потім прикріплюються до неї. При бажанні об'ємну вишивку можна поєднувати з вишивкою стрічками та бісером.

Об'ємна вишивка гладдю цікава тим, що дозволяє поєднувати в собі безліч технік – від художньої гладі до плетіння голкою. Якщо майстриня володіє великою кількістю вишивальних технік, вона здатна виконати дуже цікаві і багаті роботи. Так створюють справжні витвори мистецтва. Рослини, тварини і комахи, об'ємно вишиті на тканині, виглядають неначе живі.

Як з’явилася об’ємна вишивка гладдю?

Мистецтво вишивки йде корінням в глибоку старовину. Стародавній Єгипет, Перу, Китай за багато століть до нашої ери створювали свої унікальні прикраси та кольорові шовкові тканини з рослинними і тваринними візерунками.

За часів Давньої Русі вишивання було своєрідним хоббі для забезпечених жінок. Вишивали виключно по дорогих тканинах золотими ниткам із вкрапленням перлів. Також вишивали чорниці, які прикрашали ритуальні та церемоніальні символи. Але поступово мистецтво стало доступнішим, навчилися виготовляти більше кольорових ниток і вишивання почало поширюватися серед всіх верств населення і стало основним заняттям молодих селянок.

Прийоми вишивання, створення візерунків та сполучення кольорів удосконалювалися з кожним новим століттям. Переважно використовували дві техніки: гладь та хрестик. А далі починалися екскременти. 

Техніка об’ємної вишивки гладдю теж з’явилася давно, проте до сучасного стану її вдосконалила майстриня Хелен Пірс. Вона вишивала квіти і рослини, які виглядають зовсім як живі, саме завдяки об’єму. Хелен не просто розробила унікальну техніку вишивки, а постійно вдосконалювала власне мистецтво і навчала інших. Її уроки популярні від Англії до Австралії. Також вона випустила кілька книг, за якими вчилися майстрині інших країн.

Що потрібно для об’ємної вишивки гладдю?

Об'ємна вишивка гладдю – це вишивка в класичному стилі, в якій використовують техніку двосторонньої гладі. Насправді вона не надто складна і навчитися їй досить просто, навіть якщо раніше ви майже не займалися вишивкою. Трохи потренувавшись, ви зможете створювати прекрасні роботи, здатні змагатися з вишивками визнаних майстрів. 

 Робота проходить у кілька етапів:

  • Контур кожної деталі прокладають тонким дротом, яку щільно обшивають петельним швом.
  • Усередині деталь вишивають ниткою потрібного кольору.
  • Маленькими ножицями її вирізують по контуру, не залишаючи припусків.
  • Готовий елемент прикріплюють до полотна, на якому розташована композиція.

Об'ємна вишивка нитками може обійтися і без допоміжних матеріалів. Досить взяти нитки більшої товщини і робити щільні стежки. Така вишивка виходить рельєфною і м'якою. А придбати всі необхідні інструменти можна в нашому інтернет магазині «Вечорниці». Ми радо допоможемо визначитися з вибором!

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар