Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Історія вишивки стрічками

Вишивка стрічками – відносно молода техніка, якій менше 300 років. Технічно, нарізаними по косій шматками тканини вишивали ще в стародавньому Китаї, а потім – в Японії, проте це не зовсім те саме. 

Батьківщина вишивки стрічками – Франція. Перші стрічки виготовляли ще, розрізаючи тканину по діагоналі на вузькі смужки. Проте стати матеріалом для вишивки шовкова стрічка змогла тільки через багато століть, коли досить розвинулося її промислове виробництво: спочатку – в Італії, а потім і у Франції.

Якщо вірити історикам, техніка вишивки стрічками має королівське походження. Вона стала популярною при дворі французького монарха Людовіка XV. Важко сказати, чи сам він придумав вишивати стрічками, або перейняв чиїсь вміння. Проте фактом залишається те, що в епоху рококо в моду увійшли вільні сукні, багато прикрашені стрічками. Трояндочки з них красувалися на корсетах, туфлях, аксесуарах. 

До початку 18 століття вишивка стрічками була привілеєм виключно дворянства. Спочатку її використовували для прикраси нарядів і взуття, потім в інтер'єрі приміщень. Вишуканими стрічковими квітами прикрашали штори, покривала, оббивку меблів, диванні подушки, тощо.

Шедеври, вишиті шовковими стрічками, досі зберігаються в музеях Європи. Незабаром вишивати стрічкою стали в Англії, а звідти техніка поширилася і в усі куточки Британської імперії. А разом з переселенцями зі Старого Світу вона потрапила в Америку, де швидко завоювала популярність. 

Вишивка стрічками сьогодні 

Зараз вишивка стрічками стала надзвичайно популярна. В першу чергу, створити справжній виріб мистецтва можна лише за один вечір. Вишивати стрічками сьогодні – справжнє задоволення, захоплююче хобі, доступне всім бажаючим. Більш того вишивати можна на чому завгодно. Тканина для вишивки стрічками підійде абсолютно будь-яка, від гіпюру до оксамиту. Хоча традиційно частіше обирають канву, льон, натуральний шовк. Особливо, якщо потрібно виконувати принти і підмалювання фону. 

Техніка вишивки стрічками, крім швидкості виконання, має й іншу перевагу: вишивати стрічками надзвичайно просто. По суті, ви виконуєте лише чотири базові шви, а все інше – лише їх варіації. На додаток, вишивати стрічками ще й дуже зручно, оскільки стрічка ніколи не вислизне з вушка голки. 

Що потрібно для вишивки стрічками?

Сьогодні вишивка стрічками має широке застосування. У цій техніці створюються картини, вишивкою прикрашають одяг і предмети побуту. Стрічковими візерунками розписують головні убори, сумки, косметички, пояси і навіть взуття. Вишивка стрічками може прикрашати шкатулки, органайзери, мішечки, тощо. Її використовують і для декору весільних суконь та аксесуарів.

Тканина повинна бути досить міцною, щоб вишивці не провисала. З іншого боку, голка через цю тканину повинна проходити досить легко. Вважається, що добре підходить для вишивання стрічками габардин – натуральний матеріал з певного сорту вовни – мериносу. Новачкам краще вибрати звичайну канву – бавовняну або лляну.  У роботі також використовуються голки, нитки, ножиці, фарби для тканини і шовку на основі акрилу. Знадобляться маркери або інше приладдя для переносу малюнка на тканину чи готові схеми. Для прикраси вишивки можуть використовуватися стрази, намистини, мережива та інші декоративні елементи.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар