Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Інструменти, які полегшують процес вишивання

Багатьох майстринь приваблює процес створення оригінальних вишитих виробів: картин, одягу, рушників. Для початківців є готові легкі заготовки із всім необхідним, а досвідчені експерти створюють навіть ікони та репродукції видатних художників. Існує безліч готових схем та програм для їх створення. А з практикою численні нюанси становляться зрозумілими на інтуїтивному рівні.

Проте для якісної вишивки потрібні відповідні інструменти. І ми у «Вечорницях» точно знаємо, які саме!

  1. Для того, щоб тканина під час вишивки була туго натягнута, використовують п'яльця. Вишивка, виконана на п'яльцях, має рівномірний натяг нитки і однакові за величиною хрестики. Між собою вони відрізняються формою та розмірами. Є навіть мобільні дивані, настільні чи підлогові станки. Кращими вважаються дерев'яні п'яльця, тому що металеві важкі, їх гладка поверхня ковзає при закріпленні, а на тканини залишаються темні кола. Пластмаса ж надто недовговічна.
  2. Голки – основний робочий інструмент. Для вишивки хрестом зручніші та безпечніші відносно тупі гобеленові голки, бо звичайна гостра голка може розщепити канву чи вже вишиті хрестики. Вишивальним голкам властиве широке вушко, щоб легко вставляти нитки муліне в шість складань. Голки розрізняються за розмірами і обираються під конкретну канву. В свою чергу для бісеру вони тонші та обираються під діаметр бісеру. Голки середньої довжини з загостреними кінчиками та великими вушками підходять для вишивок вовняними нитками. Довгі та порівняно товсті голки синель добре пасують для стрічок та зручні для початківців.
  3. Ножиці мають бути двох видів: великі – для розкрою тканини, та маленькі – для обрізки кінців нитки. Якщо у вас немає спеціальних ножиць для вишивання, то підійдуть звичайні манікюрні. Окрім того, не завадять наперстки. Особливо при роботі із цупкою тканиною і гострими голками. 
  4. Під час вишивки стане в нагоді маркер. Обирайте ті, що змиваються та зникають. Вони добре пасують для позначення певних місць під час роботи. А той, що змивається, зручний для розкреслення канви на клітини та переносу схеми. Сліди від маркера для світлої канви слід змивати тільки холодною водою, тому що при нагріванні вони можуть залишитися назавжди. Сліди від маркера для темної канви навпаки можна змивати гарячою водою або виводити праскою.
  5. Ластик для тканини відрізняється від канцелярського. Він легше видаляє простий олівець саме з такої основи. На жаль, не кожен олівець можна стерти, тому спочатку краще спробувати на окремій ділянці.
  6. Для вимірювання знадобиться сантиметр та лінійка. Для розмітки тканини краще обирати прозору, щоб рядки точно були рівними. А от, наприклад, для алмазної мозаїки пасує тонка металева – щоб зручніше підрівнювати ряди. 
  7.  Магнітна дошка дозволяє зручно закріпити схему, щоб постійно не шукати її очима. В процесі роботи магніті рейки переставляються на нові актуальні місця. Дошки з лінійками, що збільшують, дозволяють нарешті перестати вдивлятися в дрібні деталі. Окрім того, не зайвою буде лупа.
Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар