Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Фелтінг і все, що про нього треба знати

Фелтінг – це техніка валяння з шерсті, для якої використовують різні інструменти та матеріали. Дослідники виявили, що валяння використовували ще понад 8 тисяч років тому. А з поширенням тваринництва воно стало ще практичнішим та доступнішим. 

В 16 столітті почали з'являтися перші майстерні, а в 19 винайшли преси та машини для валяння вовни. Шерсть збивали та катали, а потім спеціальні голки сплутували волокна. 

Сучасний фелтінг передбачає в тому числі нанесення на поверхню малюнка. Таким чином виготовляють м'які іграшки, картини, аксесуари, тощо.  Необхідно зазначити, що для цього придатна далеко не вся шерсть, а виключно натуральна. 

Різновиди фелтінгу

Існує два основних види валяння вовни: сухе та мокре.

  • Сухе використовують для об’ємних предметів та іграшок. шматочки шерсті протикають голкою, доки вона не зваляється, та таким чином надають їм необхідну форму. В процесі волокна міцно скріплюються між собою, утворюючи цупкий та пружний, щільний матеріал. Майстри та майстрині використовують голки. Проте є спеціальні фільцевальні машинки для оптимізації процесу. 
  • Мокре валяння краще пасує для пласких виробів, на кшталт картин та панно. Проте таким чином можна створювати і аксесуари чи навіть сумки. Сформований шматок шерсті замочують в теплому мильному розчині та труть, доки волокна не сплутаються в суцільне неткане полотно. Головне – уникнути дірочок, бо доведеться переробляти увесь шматок. 

Матеріали для фелтінгу

Шерсть для валяння буває різних кольорів та структури. Вона може бути тонкою, напівтонкою чи грубою. Останні два різновиди міцніші, тож менший ризик порвати нитку чи зіпсувати її голкою. 

Для невидимої основи іграшки зазвичай достатньо дешевшої нефарбованої шерсті. Матеріал нагадує своєрідну вату чи розправлену стрічку. В першому випадку його можна одразу використовувати, а в другому – краще спочатку пом’яти та переплутати, щоб волокна переплелися та поєдналися. 

Голки для фелтінгу 

Голки для фелтінгу відрізняються від швейних спеціальними насічками, які й будуть сплутувати волокна. Розміри варіюються від найтонших (40-43) до товстих (19-34). Починати роботу необхідно з товстіших та міняти їх на товщі по мірі валяння заготовки. 

Є кілька видів голок:

  • Тригранні – найпростіші для початківців чи заготовки основи.
  • Зірочки мають на одну грань більше та зручніші для фінішних робіт. Вони ж використовуються, щоб приєднати до основи деталі. Наприклад, закріпити одяг на іграшці. 
  • Кручені голки завиті по спіралі, тож добре сплутують волокна шерсті навіть в кінці, коли це складніше.
  • Зворотні дозволяють витягати волокна.
  • Голки-виделки використовують, щоб підчепити найдрібніші деталі.
  • Корончаті відрізняються розташуванням насічок. Тут вони є лише на кінці, тож голка краще підходить для тонких локальних робіт. Наприклад, щоб зробити волосся ляльці.  

Щоб не поранитися під час роботи, заготовки не тримають в руках, а кладуть на підкладку. Це може бути звичайна губка для посуди. Також варто користуватися наперстками, щоб захистити пальці. 

Ще не пробували валяти шерсть власноруч? Фелтінг – доволі просте та цікаве хоббі, яке полюбляють і дорослі, і діти. До того ж, займатися їм можна будь-де: хоч вдома на дивані, хоч у кабінеті, хоч у парку на вулиці. А всі необхідні матеріали та інструменти можете відшукати на нашому сайті. В каталозі інтернет магазину «Вечорниці» є й інші товари для творчості – на ваш смак.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар