Mobile

Viber

Telegram

Messenger

Зв'язатися з нами
Закрити
Порівняння
Обране
0
Кошик

Етапи вишивання хрестиком

Вишивка хрестом досі залишається однією із найпопулярніших у світі. І це саме та техніка, про яку ми у «Вечорницях» без перебільшення знаємо все! Тож розповідаємо про основні тонкощі, секрети та етапи роботи!

Види хрестиків

Готові охайні хрестики виглядають однаковими, проте насправді є кілька різних технік їх виконання:

  • Повний хрестик – це два перехрещених стібки, що займають одну клітинку канви.
  • Напівхрестик – це лише один похилий стібок на одну клітинку.
  • Дробовий хрест ще називається неповним. В залежності від типу заповнення клітинки, він може бути як чвертю, так і трьома чвертями. 
  • Подвійний хрест ще називається болгарський. Він нагадує сніжинку із восьми променів та по суті складається із двох перпендикулярних хрестів в одній клітинці. 
  • Косий гобеленовий хрестик називається також петіт поїнт. Це ряд напівхрестиків, що відрізняється від звичайного виворітною стороною. 
  • Французький вузлик дозволяє створювати об’ємні елементи, точки, тощо. Цю техніку використовують навіть під час вишивки стрічками, зокрема – для серединок квітів. Потрібно двічі обернути голку ниткою, зняти витки до її кінчика та протягнути її через вузол.
  • Стебельчатий стібок – це звичайні шви вперед та назад голкою. Вони потрібні для контурів, обрисів, дрібних деталей.

Головне правило охайної вишивки хрестиком – увесь час притримуватися одного напрямку.

Як починати вишивку?

Вишивати зручніше від центру, рухаючись до країв. Спочатку вишиваються основні стібки хрести і напівхрести, потім додаткові стебельчаті стібки, французькі вузлики, тощо. Робоча нитка закріплюється з виворітного боку під кілька перших стібків. Заповнивши фрагмент, закінчите відрізок нитки, також провівши її під стежками. Вузлики робити не потрібно, бо вишивка буде виглядати нерівною.

Краще вишивати вести горизонтальними рядами. Щоб робота була охайною, дотримуйтесь однакового порядку накладення верхніх і нижніх стібків. Натяг нитки має бути однаковим, в міру вільним, щоб хрестик виходив об'ємним.

При переході від одного фрагмента до іншого не робіть протяжок нитки з виворітного боку більше 2-3 см, інакше тканина буде деформуватися. Краще обрізати нитку і закріпити знову на іншій ділянці. А якщо ви припустилися помилки, розпустіть стежки за допомогою голки, бо при розрізання ножицями можна пошкодити канву.

Техніка вишивання хрестика 

Є два основних методи створення хрестиків. 

  • Традиційний передбачає, що наступний хрестик вишивається лише після попереднього. Тобто, обидва стібки робляться один за одним.
  • Датський спосіб – це вишивка рядами. Спочатку робляться всі стібки в одному напрямку, а потім після розвороту – в зворотному.

В реальних роботах зручніше поєднувати обидві техніки, в залежності від розміру і складності фрагменту. 

Як читати схеми?

Зазвичай для зручності маркування схем стандартне. Хоча деякі виробники мають свої умовні позначення. Кольоровий квадрат – це хрестик відповідного кольору. Стрілка позначає місце початку та напрямок роботи. Цифрами відмічають номери кольорів. Якщо записані дві цифри через знак плюс – то кольори потрібно змішати. Додаткова може позначатися кількість ниток, у які слід вишивати. Проте переважно вишивка муліне передбачай роботу у шість ниток. Всі інші типи стібків розшифровуються окремо.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар